مقالات

مزایا و معایب پکیج دیواری

مزایا و معایب پکیج دیواری

بطور کلی از مزایا و معایب پکیج دیواری می توان به عدم اشغال فضای زیاد، ایمنی بالا و راندمان مناسب، سرویس و نگهداری راحت تر و مستقل شدن واحد ها از بحث گرمایش می توان اشاره کرد. در بحث گرمایش در پکیج می توان از رادیاتور، فن کوئل، گرمایش از کف و کویل آب گرم استفاده کرد و از کم هزینه بودن و آسایش این سیستم می توان نهایت استفاده را برد.

در بحث مزایا و معایب پکیج دیواری ایمنی که مطرح شد در پکیج های فن دار با استفاده از دودکش دو جداره، اکسیژن محفظه احتراق از بیرون تامین می شود و نگرانی بابت کم شدن اکسیژن فضای داخل به پایین ترین حد ممکن می رسد. پکیج ها از نظر عملکرد با توجه به فصول مصرف به دو بخش زمستانی و تابستانی تقسیم می شوند.

که در تابستان وقتی وسایل گرمایشی مورد استفاده قرار نمی گیرند پکیج فقط در برای تامین آب گرم بهداشتی شروع به کار می کند ولی در عملکرد زمستانی پکیج به صورت دائم آب گرم گرمایش را تامین می کند و در صورت مورد استفاده قرار گرفتن آب گرم بهداشتی با استفاده از سنسور میکرو سوئیچ و شیر سه طرفه برقی، آب گرم گرمایش قطع می شود و به سمت مصرف کننده هدایت می شود.

در مبحث مزایا و معایب پکیج دیواری همان طور که مطرح شد الویت با آب گرم مصرفی می باشد و در صورت استفاده طولانی موجب سرد شدن وسایل گرمایشی می شود.

پکیج دیواری

در پکیج دیواری خروجی دود احتراق یا از طریق دودکش معمولی یا فن دار به سمت محیط خارج به بیرون هدایت می شود، در مورد فن دار بیشتر برای واحد هایی در نظر گرفته می شود که پکیج در داخل واحد قرار می گیرد و یا طول افقی دودکش بیشتر از 3 متر می باشد. همچنین دودکش پکیج های فن دار از نوع دو جداره است که یکی برای خروج دود و دیگری برای مکش اکسیژن برای احتراق مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انتخاب پکیج متراژ ساختمان، میزان آبگرم بهداشتی موردنیاز (تعداد سرویس بهداشتی و حمام در منازل مسکونی)، منطقه جغرافیایی،استاندارد های ساختمان از لحاظ بهینه سازی مصرف انرژی، محل قرارگیری پکیج و مکان تعبیه دودکش و میزان لوله کشی افقی و عمودی تا آخرین وسیله گرمایشی باید در اختیار فروشنده قرار بگیرد که با استفاده از این اطلاعات دستگاهی با ظرفیت مناسب و با بالاترین بهره وری برای خرید منظور گردد.

در ضمن به هنگام خرید به مواردی چون اصالت و کیفیت برند، به روز بودن، میزان مصرف انرژی و سطح خدمات پس از فروش محصول حتما توجه گردد که با آسایش و اطمینانی کامل آب گرم بهداشتی و گرمایش مکان مورد نظرتان تامین شود.

مزایا و معایب پکیج دیواری

پس از رسیدن به پاسخ پکیج چیست؟ باید با مزایای آن آشنا شوید و در صورت تمایل سپس آن را تهیه کنید. پکیج مزایای زیادی دارد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد:

مزایا و معایب پکیج دیواری

مزایا استفاده از پکیج دیواری

 1. تأمین آب گرم محفظه‌ای
 2. نصب و راه اندازی سریع و آسان
 3. راحتی تنظیم سیستم توسط کاربر
 4. کارایی بالاتر نسبت به موتور خانه مرکزی
 5. تنظیم کردن دمای پکیج به میزان دلخواه خود
 6. کار کردن آرام و بدون تولید صدا و آلودگی صوتی
 7. عدم اشغال فضای زیاد به دلیل ابعاد بسیار مناسب
 8. استقلال هر واحد مسکونی به صورت کامل و جداگانه
 9. در دسترس بودن برای کنترل سیستم و تعمیر در داخل منزل
 10. عدم نیاز به احداث و در نظر گرفتن فضای موتور خانه در زیر زمین
 11. بالا بودن ایمنی آن با وجود سنسورهای دود، سنسور آب گرم و …
 12. مناسب جهت استفاده در خانه ‌های با فضای جانمایی کوچک و آپارتمان ‌ها
 13. کاهش انرژی مصرفی گاز، برق و … نسبت به سایر سیستم ‌های گرمایشی
 14. عدم تعمیر و نگهداری دوره ای همانند موتور خانه( در آغاز و پایان فصل سرما )
 15. پکیج ها را می‌توان همراه با فن کوئل نیز به‌کار برد و از گرمای بسیار مطبوع‌تر لذت برد.
 16. کوتاه شدن مسیر لوله کشی نسبت به موتور خانه که باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود

معایب استفاده از پکیج دیواری

 1. اشغال فضای داخل واحد
 2. عدم وجود حجم ذخیره آب گرم مصرفی
 3. در مقایسه با سیستم‌های مرکزی، پکیج‌های دیواری عمر کمتری دارند.
 4. رسوب‌ پذیری بالا که منجر به نیاز به اسیدشویی یا تعویض مبدل می‌شود.
 5. در متراژهای بالای 300 متر از جمله تالارها، بیمارستان‌ها و … کاربرد ندارد.
 6. نسبت به موتور خانه‌ها عمر کوتاه تری دارند و سریع تر خراب خواهند شد.
 7. جهت استفاده در منازلی که دو و یا تعداد بیشتری سرویس بهداشتی و حمام دارند مناسب نمی‌باشد.
 8. در صورتی که فشار آب ساختمان بالا یا پایین باشد، عملکرد پکیج دیواری مختل و با مشکل مواجه خواهد شد.
 9. در مکانی که پکیج نصب شده باشد، اکسیژن و رطوبت هوا کاهش پیدا می‌کند. این مسئله می‌تواند برای کودکان و افراد مسن مضر باشد.
 10. در صورت نصب پکیج در بالکن، ممکن است پرندگان در این دستگاه لانه بسازند. این مسئله می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی شده و حتی منجر به مرگ آن حیوان شود.
 11. از رایج‌ترین ایرادهای پکیج‌ دیواری آبریزش آن می باشد. این مسئله نه ‌تنها در آشپزخانه زیاد خوشایند نیست، بلکه بسته به محل نصب، می‌تواند به کابینت‌های ام دی اف آسیب جدی وارد کند.مزایا و معایب پکیج دیواری

نتیجه

نزدیک به دو دهه استفاده از پکیج دیواری در کشور ما رواج پیدا کرده است، در این مقاله سعی ما بر این بوده است که تمامی مزایا و معایب پکیج دیواری را به اطلاع شما مشتریان عزیز برسانیم که بتوانید خریدی آگاهانه داشته باشید، از این رو با مشاوره رایگان با کارشناسان فنی فروشگاه چشمک نماینده رسمی برندهای معتبر روز انتخابی مطمئن و دقیق داشته باشید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *