مقالات

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور یکی از تجهیزات تبادل حرارت در سیستم های گرمایش است که با عبور سیال آب با دمای بالا با محیط اطراف تبادل حرارت میکنند. رادیاتور(Radiator) یا شوفاژ نوعی مبدل حرارتی است که در گرمایش از آن استفاده می شود. استفاده از این سیستم امروزه کاربرد فراوانی در گرمایش داخلی دارد و یکی از رایج ‌ترین انواع سیستم های گرمایشی فضا های خانگی و اداری می‌باشند. عمل گرمایش در رادیاتور از طریق لوله های حاوی آب گرم دیگ است که درون آن گردش می کند و حرارت  را توسط جابه جایی منتقل می کند. بخشی از انتقال حرارت رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور هم بر اثر تابش از سطح پره ها اتفاق می افتد. معمولا به دلیل نفوذ هوا از طریق پنجره ها و درزهای آن و توزیع بهتر حرارت، رادیاتور را زیر پنجره نصب می کنند(مناسب ترین موقعیت برای نصب رادیاتور فضای زیر پنجره ها است که سبب ایجاد گردش هوای مطبوع و توزیع مناسب گرما در فضای  اتاق می شود) و تعداد پره ها بسته مساحت اتاق و اتلافات آن دارد. با توجه به سابقه خوب این شرکت ایران رادیاتور در تولید رادیاتور آلومنیومی و مشعل ، مهندسان این شرکت تمام تلاش خود را برای تولید شوفاژ های در خور نام این گروه صنعتی به کار بستند.

مهندسان شرکت با تحقیق بررسی تمام تلاش خود را برای تهیه قطعات از بهترین شرکت های اروپایی انجام دادند و امروزه بالاترین رتبه کیفی و حمایت از مصرف کننده را در کارنامه خود داراست. شرکت ایران رادیاتور، رادیاتور های خود را در دو نوع آلومینیومی و فولادی (پنلی) به بازار عرضه می کند. از افتخارات شرکت ایران رادیاتور می توان به بزرگترین مجموعه تولید کننده رادیاتور گرمایشی در خاورمیانه و یکی از سه شرکت برتر تولید کننده رادیاتور گرمایشی در سطح جهان نام برد که محصولات خود را به اکثر کشورهای هدف صادر می کند که با استقبال مصرف کننده همراه شده است و در واقع نسبت به سایر سیستم های گرمایشی رادیاتور در رده های بالای درخواست مصرف کنندگان قرار دارد.

عملکرد رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور

برای جبران اتلاف گرمایی ساختمان از وسایل پخش کننده گرما استفاده می شود. رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور که در واقع نوعی مبدل حرارتی است یکی از متداول ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان ها است. گرمایش در رادیاتور از طریق گردش آب گرم تولیدی توسط پکیچ یا موتور خانه در داخل آن و به دو طریق همرفتی و تابشی اتفاق می افتد. آب گرم توسط پمپ سیرکولاتور مدار گرمایش و از طریق لوله رفت وارد رادیاتور شده و پس از گردش در داخل رادیاتور گرمای خود را از دست داده و از طریق لوله برگشت جهت گرم شدن مجدد به پکیج یا دیگ موتور خانه بر می گردد. عمل گرمایش در رادیاتور از طریق لوله‌های حاوی آب گرم دیگ است که درون آن گردش می‌کند و حرارت را از طریق جابه جایی در هوای اتاق منتقل می‌کند. به این صورت که هوای گرم بالای رادیاتور که سبک‌تر است به طرف بالا حرکت نموده و هوای سرد جایگزین آن می‌شود و این چرخش دائمی در جریان هوا، باعث گرم شدن اتاق می‌شود. معمولاً از رادیاتور ( شوفاژ ) ایران رادیاتور در مکان هایی که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند استفاده می گردد چرا که رادیاتور ها عمدتاً دارای توانایی تولید گرما می باشند و قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارند اما رادیاتورها در عین حال میزان رطوبت نسبی اتاق را نیز کاهش می دهند. (البته با استفاده از شیر ترموستاتیک رادیاتور می توانید دمای محیط خود را کاملاً تنظیم نمایید.)

چرا رادیاتور ایران رادیاتور؟

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور، رادیاتوری است که انرژی کمتری مصرف می کند و راندمان بالاتری دارد و بیشترین ظرفیت حرارتی را در کمترین فضای ممکن ایجاد می کند(ثبات حرارتی بهینه داشته باشد) یعنی دمای اتاق را در حدی از گرما حفظ می کند، همچنین رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور با فضای مورد نیاز و سیستم تولید گرمایش یعنی موتورخانه متناسب است. از لحاظ ظاهری هم زیبایی و تناسب رادیاتور ایران رادیاتور با دکوراسیون منزل شما کاملا مطابق است، کیفیت رنگ، مقاومت دربرابر زنگ زدگی و مقاومت مکانیکی، داشتن سطح صاف و بدون لبه تیز از فاکتور های مهم رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور می باشد. از دیگر ویژگی مورد توجه این رادیاتور قیمت مناسب و نوع اتصالات و سهولت در نصب آن و پشتیبانی خدمات و گارانتی تعویض است. فروشگاه چشمک فعالیت خود را از سال 1369 به طور رسمی با شرکت ایران رادیاتور آغاز و اکنون به دلیل حمایت از مصرف کننده و ارائه محصولات ایران رادیاتور با نازلترین قیمت و گارانتی اصلی به عنوان بهترین نماینده شرکت ایران رادیاتور شناخته شده است.

رادیاتور ( شوفاژ ) ایران رادیاتور

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور مدل آلومینیومی

آلومینیوم بعد از طلا، نقره و مس، از نظر میزان رسانایی چهارمین فلز به حساب می‌آید. این فلز در طبیعت به وفور یافت می‌شود و قیمت مناسبی نیز دارد. رادیاتور آلومینیومی برای انتقال گرما در مصارف متفاوتی استفاده می‌شود. از جمله کاربرد های رادیاتور های آلومینیومی می‌توان به استفاده از آن در سیستم گرمایشی شوفاژ منازل و اماکن جهت گرم کردن محیط اشاره کرد. رادیاتور های آلومینیومی ایران رادیاتور، سبکتر، زیباتر از سایر رادیاتورها بوده و ضریب هدایت حرارتی بالاتری نسبت به انواع فولادی دارند. از دیگر مزایای رادیاتور آلومینیومی طول عمر بالا و عدم زنگ زدگی آن است. هر پره از رادیاتور های آلومینیومی ایران رادیاتور (Aluminum Radiator) تمام دایکاست از شمش آلیاژ آلومینیوم A413 تولید می شود و دارای قدرت گرمادهی مشخصی است (بر اساس اختلاف دمای آب گرم ورودی به رادیاتور با دمای هوای محل نصب رادیاتور) که البته باید با انتخاب تعداد پره ها میزان گرمای مورد نیاز را متناسب با فضای مورد نظر به دست آورد. شوفاژ های آلومینیومی به علت داشتن سطوح جانبی بیشتر، دارای سطح تبادل حرارت بیشتری با هوای محل نصب می باشند. هر متر مربع از سطح رادیاتور آلومینیومی در شرایط معمولی و با اختلاف دمای 60 درجه سانتی گراد (بین دمای هوای محیط و دمای آب گرم ورودی به رادیاتور) حدود 670 کیلوکالری در ساعت گرما ایجاد می نماید.

رادیاتور های آلومینیومی تمام دایکاست ایرت رادیاتور مرغوب ترین روش تولید را داراست و هر پره از رادیاتور به صورت یکپارچه در قالب دایکاست تولید می شود. هر پره پس از عملیات تست، فینیشینگ و رنگ آمیزی به هم متصل شده، به صورت بلوک های (به مجموع چند پره رادیاتور به هم متصل شده یک بلوک رادیاتور می گویند.) 5 پره – 7 پره و 10 پره در بسته بندی قرار گرفته و عرضه می شوند. (برای استفاده از بلوک رادیاتور با تعداد پره های متفاوت باید در محل نصب به پره ها افزوده شود.) در رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور دایکاست  روش تولید تلفیقی از هر دو روش فوق می باشد. به این ترتیب که قسمت بالا و پایین هر پره به روش دایکاست تولید می شود و قسمت وسط هر پره به روش اکسترود و سپس قطعه بالا، وسط و پایین به هم متصل می شوند.
در رادیاتور های آلومینیومی دایکاست ایران رادیاتور، تعداد پره بلوک ها قابل تغییر در محل می باشد. مثلا برای تهیه یک بلوک رادیاتور 15 پره ناگزیر یک رادیاتور 5 پره و یک 10 پره به هم متصل می شوند و یا برای 20 پره دو بلوک 10 پره را نصاب در زمان نصب به هم متصل می نماید.

انواع رادیاتور ( شوفاژ ) ایران رادیاتور آلومینیومی:
 1. رادیاتور آلومینیومی کال آکس 500 (8سانتی صادراتی)- kal500
 2. رادیاتور آلومینیومی کال آکس 350 (8سانتی صادراتی)- kal350
 3. رادیاتور آلومینیومی کال آکس 600 (توقف تولید)- kal600                                              رادیاتور ( شوفاژ ) ایران رادیاتور مدل پره ای
 4. رادیاتور آلومینیومی کال آکس 600 (توقف تولید)- kal600
 5. رادیاتور آلومینیومی ترمو آکس 500 (6سانتی)- Termo500
 6. رادیاتور آلومینیومی ترمو آکس 200 (6سانتی)- Termo200
 7. رادیاتور آلومینیومی ترموکالر آکس 500 (توقف تولید)- Termocalor500
 8. رادیاتور آلومینیومی ترموکالر آکس 200 (توقف تولید)- Termocalor200
 9. رادیاتور آلومینیومی کالری آکس 350 و 500 و 600 (توقف تولید)- Calorie350,500,600
 10. رادیاتور آلومینیومی اکو آکس 500 (6سانتی)- Eco500
 11. رادیاتور آلومینیومی سولار (وراندا) آکس 500 (8سانتی صادراتی)- Solar500
 12. رادیاتور آلومینیومی سولار (وراندا) آکس 350 (توقف تولید)- Solar350
 13. رادیاتور آلومینیومی سولار (وراندا) آکس 600 (توقف تولید)- Solar600
 14. رادیاتور آلومینیومی تمپو آکس 500 (توقف تولید)- Tempo500
 15. رادیاتور آلومینیومی فایر آکس 350 و 500 و 600 (توقف تولید)- Fire350,500,600
 16. رادیاتور آلومینیومی درای آکس 350 و 500 و 600 (توقف تولید)- Dry350,500,600
 17. رادیاتور آلومینیومی ماکسی (پرمیوم) آکس 500 (8سانتی صادراتی)- Maxi500

برای مشاهده انواع مدل های رادیاتور های آلومینیومی به این صفحه مراجعه کنید.

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور مدل فولادی ( پنلی )

نسل سوم رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور که به رادیاتور پنلی شناخته شده‌ است نوع توسعه یافته و پیشرفته تر نسل اول رادیاتور های فولادی است با این تفاوت که معایب نسل اول را ندارد از مزایای این نسل از رادیاتور می‌توان به آسانی نظافت و تمیز کردن آن ها، زیبایی و شکیل بودن آن ها، وزن کم، بازدهی گرمایی بیشتر نسبت به رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور نسل قبل به خاطر استفاده از کنوکتور، بازده گرمایی حدود ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ کالری با حجم آبگیری حدود ۵ لیتر آب و سازگاری کامل با پکیج به خاطر جنس فولادی آن و کمترین میزان آب در گردش سیستم پکیج دیواری نام برد.

رادیاتور فولادی ایران رادیاتور پس از گذراندن مراحلی مختلفی نظیر ورقکاری که شامل طراحی و تولید ورق مناسب با مکانیزم حرارتی و راندمان حرارتی مناسب است شروع می شود و همچنین در مرحله بعد جوشکاری این ورق ها با دقت نظر بالا جهت کاهش احتمالاتی نظیر نشت و یا خرابی زودرس زیر نظر کارشناس این واحد انجام می شود، و رادیاتور گرمایشی پس از گذراندن دو مرحله قبل و تست های دیگری که در آزمایشگاه گذرانده خواهند شد نسبت به پوشش دهی با رنگ مناسب و در مرحله آخر کنترل کیفیت انجام خواهد شد. از مزایای رادیاتور ایران رادیاتور مدل پنلی (فولادی) می توان به تميز کردن و نظافت آسان، زيبايی و شکيل بودن، وزن پايين تر نسبت به ساير رادياتور ها می باشد اشاره کرد همچنین این مدل رادیاتور گرمایشی به لحاظ اینکه از آلیاژ مناسب فولاد استفاده می کنند مانع جذب رسوب و ته نشست املاح موجود در آب می شوند، همچنین به خاطر استقامت بالای فولاد به کار رفته در ساخت رادیاتور، از قدرت کافی برای دفع ضربات احتمالی و یا نشتی های که ممکن است در جریان فعالیت این سیستم ها رخ بدهند را دارد همچنین رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور قابلیت نصب از هر دو طرف را دارا می باشد، به همین لحاظ استفاده از آن در فضا های کمتر مورد استفاده و یا کوچک بیشتر مد نظر مصرف کنندگان می باشد و به همین لحاظ این سیستم گرمایشی را به سایر سیستم ها ترجیح می دهند.رادیاتور های فولادی یا پانلی یکی از انواع رادیاتور های شوفاژ ایران رادیاتور مورد استفاده برای تأمین حرارت اماکن می‌باشد، که از ورقه ‌های فولاد تولید می‌شود و اغلب پوشش خارجی رادیاتور از جنس پلی استر می‌ باشد تا از آن در مقابل زنگ زدگی محافظت کند.

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور مدل پنلی از نظر ورق و ضخامت آن خوب و قابل قبول می باشد، این رادیاتور پنلی دو کنوکتور می باشد که موجب می شود گرمایش بیشتر و مناسب تری را انتقال دهد. رادیاتور پنلی ایران رادیاتور با قیمت رقابتی که دارد توانسته فروش خوبی را در مدت زمان کمی که از معرفی آن می گذرد به دست بیاورد. رادیاتور پنلی ایران رادیاتور از سایز 60 سانتی متر شروع می شود و 20 سانتی متر به طول آن افزوده تا طول 160 سانتی متری می شود. رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور مدل فولادی مواقع از جنس فولاد ضد زنگ می باشد و یکنواختی بیشتر در گرمایش نسبت به مدل های دیگر رادیاتور ها دارد از دیگر مزایای آن سطح تابش یکنواخت و گسترده و گرمای تابشی بیشتر نسبت به انواع رادیاتور، زیبایی و تناسب با اغلب طرح‌ های دکوراتیو با نصب یکپارچه و آب بندی عالی و امکان نصب از هر طرف رادیاتور می باشد.

رادیاتور ( شوفاژ ) ایران رادیاتور مدل فولادی

 

گارانتی و خدمات

رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور مدل پنلی و پره ای دارای 10 سال گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ایران رادیاتور می باشند. وب‌ سایت فروشگاه چشمک این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که مدل های رادیاتور شوفاژ ایران رادیاتور ارائه شده را با بهترين قيمت و بدون صرف وقت با ضمانت و گارانتی اصلی شرکت ‌های معتبر عرضه می نماید همچنین برای فروش و عرضه محصولات به صورت اینترنتی با دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت کاملا قانونی و رسمی در جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *